کهنه های همیشه نو

زیباترین کارت پستالهای شب یلدا

  برای دیدن تصاویر و پیامهای زیبای دیگر در ارتباط با شب یلدا به لینک های زیر مراجعه کنید                                                                                                               http://pazhe.ir/?p=3143 ادامه مطلب »

آرامش درگاه خدا

  به درگاه خدا رفتم تا چکاپ همیشگی ام را انجام دهم، فهمیدم که بیمارم … خدا فشار خونم را گرفت، معلوم شد که لطافتم پایین آمده. زمانی که دمای بدنم را سنجید، دماسنج 40 درجه اضطراب نشان داد. آزمایش ضربان قلب نشان داد که به چندین گذرگاه عشق نیاز دارم، تنهایی سرخرگ هایم را مسدود کرده بود …  و آنها دیگر نمی توانستند به قلب خالی ام ... ادامه مطلب »

دیدن نادیده‌ها در خشت خام!

پدر و مادرهایی که سالها رنج دوران را درنوردیده اندهر چند مانند جوان‌ها نمی‌توانند در اجتماع بدرخشند و به ظاهر کار زیادی از دستشان برنمی‌آید، اما همین پیران ازکارافتاده شبیه شمعی هستند که به وقت تعطیلی و بیکاری می‌توانند بهترین بهانه شوند برای این‌که همه اعضای خانواده را دور هم جمع کنند و محیطی برای بزرگ دیده شدن و با ... ادامه مطلب »

طب سنتی و ظروف مسی

در کتاب مرجع طب سنتی استفاده از ظروف مسی به‌شدت منع شده است! ظروف مسی که تحت عنوان «نحاس» یاد شده، از مضرترین ظروف برای طبخ غذا عنوان شده است. ظروف غذا یکی از مهم‌ترین و موثرترین عوامل موفقیت در آشپزی است. ظرف غذا در خوش‌طعم و خوشمزه شدن غذا بسیار اهمیت دارد. مدتی است که بسیاری از افراد پخت ... ادامه مطلب »

چلو کباب به چه دورانی بر میگردد؟

  مورخین و جهانگردان اروپایی که در دوران صفویه از ایران دیدن کرده اند درباره چلوها، پلوها، ترشی ها و مرباها که در ایران طبخ می گردیده است مطالب بسیار زیادی نوشته اند ولی هرگز راجع به چلوکباب حرفی به میان نیامده است. به احتمال زیاد بر اساس مطالبی که توسط میرزا محمدرضا معتمدالکتاب نویسنده کتاب تاریخ قاجاربیان شده است. ... ادامه مطلب »

به پاس زحمات مادرم و روز مادر

  گرامیداشت فرشته ای آسمانی است که خداوند به هر انسانی در روی زمین یکی از آنها را هدیه داده است، فقط و فقط یکی که هیچ جایگزینی ندارد. فرشته مهربان زندگی من، روزت مبارک. فدای تومادرم که جوانی هایت را با بچگی هایم پیر کردم………….. فدای تو مادرم که گرسنگی هایت همیشه با سیر بودن من جبران میشد……. فدای ... ادامه مطلب »

پیام تبریک سال نو،متن ادبی تبریک سال نو

فرا رسیدن نوروز باستانی ، یادآور شکوه ایران و یگانه یادگار جمشید جم بر همه ایرانیان پاک پندار ، راست گفتار و نیک کردار خجسته باد . . . پیام تبریک سال نو،متن ادبی تبریک سال نو گشت گرداگرد مهر تابناک ، ایران زمین / روز نو آمد و شد شادی برون زندر کمین ای تو یزدان ، ای تو ... ادامه مطلب »

متن تبریک عید نوروز

دوستم بدار نه برای سرگرمیت دوستم بدار نه برای اشک ریختنت در خزان زندگیم دوستم بدار ولی هرگز نگو دوستت دارم دوستم بدار همانگونه که دوستت دارم **عیــــــــدت مبارک بهــــــــــار زندگیـــــــــــم**   ∞∞∞∞∞∞∞ متن تبریک عید نوروز ∞∞∞∞∞∞∞   فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو، کردار نو و تصمیم های نو برای آینده است. آینده ای که ... ادامه مطلب »

خونه ی مادر بزرگ

بازگردید به گذشته. به روزهای قدیم . بخشی از خاطرات همه ما در دوران کودکیمان میان خانه های مادربزرگها و پدربزرگهایمان رخ داده است . فرقی در جغرافیای خانه ها ندارد . چه شمال کشور چه جنوب ، چه از غربی ترین نقطه غرب کشور یا پشت کوههای مشرق . این فضا برای همه ما آشناست . خانه های دوست ... ادامه مطلب »

جشن دیگان از جشن های ایرانیان باستان

  جشن دیگان از جشن های ایران باستان به مناسبت همنام شدن روز و ماه در تقویم ایرانیان   جشن دیگان چیست؟ جشن دیگان در روزهای دوم و نهم و هفدهم ماه دی در تقویم رسمی كشور از جشن‌هایی است كه به مناسبت همنام شدن روز و ماه در تقویم ایرانیان برگزار می‌شد. ایرانیان قدیم، گذشته از جشن‌هایی كه به ... ادامه مطلب »