اجتماعی

زنگ خطر اعتیاد به الکل بیخ گوش زنان

 وقتی صحبت از اعتیاد می‌شود ذهن‌ها به‌صورت ناخودآگاه به سمت اعتیاد به موادمخدر می‌رود که از انواع اصلی اعتیاد محسوب می‌شود، اما یکی از انواع اعتیاد که آثار مخرب‌تری بر روح و روان مصرف‌کننده دارد، اعتیاد به الکل است که عوارض جبران‌ناپذیری از جمله پرفشاری خون، سیروز کبدی، مشکلات قلبی، پرخاشگری، افسردگی‌های مزمن و… در انتظار مصرف‌کننده آن است. از ... ادامه مطلب »

تازه به دوران رسیده ها

خیلی اوقات از افراد مختلفی می شنویم که می گویند: فلانی تازه به دوران رسیده است، گذشتشو فراموش کرده، فکر کرده حالا چه خبره و… ” یا بالعکس در برابر عده ای دیگر می گویند: اصلا وقتی به فلانی نگاه می کنی می فهمی که اصل و ریشه داره، خودشو گم نمی کنه و …. حتما شما هم با این صحبت ... ادامه مطلب »

علاقه عجیب به بوق زدن!!!

میان رانندگان کشور عزیزمان ایران، مکتب بوقیسم مریدان و پیروان بسیاری دارد. تا آنجا که ممکن نیست هر چند دقیقه یک بار با یکی از این مریدان سینه چاک رو به رو نشویم و افتخار هم رانندگی (در کنار هم رانندگی کردن) با ایشان را نداشته باشیم. تنها شاید تا به امروز به خاطر عدم آشنایی با این مکتب از ... ادامه مطلب »

ردپای مشکلات جنسی در طلاق

شیوع اختلالات جنسی در ایران و کشف ردپای مشکلات جنسی در لایه های زیرین مراجعات افراد و تاثیرش در طلاق بتدریج ضرورت تاسیس کلینیک های سلامت جنسی را برای متخصصین و مسئولان امر روشن کرد، با این وجود هنوز شرم حضور و برخی باورهای فرهنگی مانع شناخت عمومی جامعه از این مراکز و استفاده از خدمات تخصصی آن است. دکتر ... ادامه مطلب »

زندگی ماهرانه نوجوانان

مهارت های اجتماعی شامل مهارت در تشخیص خصوصیات گروه ، مهارت در ارتباط با دیگری ، مهارت در گوش دادن ، مهارت در همدردی و مهارت در ارتباط غیرکلامی و مهارت در تشخیص احساسات خویش است ……. کنارآمدن با فشارهای زندگی و کسب مهارت‌های فردی و اجتماعی، همواره بخشی از واقعیت زندگی انسان بوده که در ادوار متفاوت زندگی او ... ادامه مطلب »

آرامش و نشاط را در خانواده پر جمعیت احساس کنید

  نشاط در خانواده آنقدر نقش مهمی دارد که کمتر کسی می تواند آن را انکار کند. نشاط می تواند کودکانی سالم پرورش دهد. اگر به دنبال راه کار هایی هستید که شادی را به خانواده تزریق کنید، امروز وقتش هست. قدرشناسی قدر آنچه را که دارید بدانید. همین امروز چشم هایتان را ببندید و در تخیل خود فرض کنید ... ادامه مطلب »

غلبه بر کمرویی(معلولیت اجتماعی)

  آیا برای ورود به یک جمع جدید، قلب تان تندتر می زند و احساس می کنید راحت نیستید و گونه های تان قرمز می شود. این مسائل را در دید و بازدید نوروزی بیشتر حس کرده اید و ممکن است تصمیم جدیدی گرفته باشید که در سال آینده دیگر خجالتی نباشید و بتوانید با اطرافیانتان ارتباط برقرار کنید. اما ... ادامه مطلب »

شما چطور از حق خود دفاع می کنید؟

حق كه ضایع شود فشار روانی زیادی به شما وارد می شودو چالش به هم خوردن رابطه ها پیش می آید. برای همه مهم است كه بدانند چطور نگذارند كسی حق شان را نوش جان کند! تقریبا همه تجربه ای از ضایع شدن حق شان را دارند و هرکس روشی برای دفاع از حق خودش دارد. اگر شما از حق ... ادامه مطلب »

کودکانی اجتماعی داشته باشیم

  احساس خجالت، يك واكنش طبيعي نسبت به افراد يا محيط‌هاي جديد است   خجالت در واقع نوعي ويژگي شخصيتي در كودكان است، نه يك عيب و نقص كه نيازي به دعوا و شرمندگي والدين داشته باشد.   این صحنه حتما برای‌تان آشناست؛ كودكی كه در احوالپرسی‌های معمول روزانه با دیگران، پشت والدینش پنهان می‌شود و در جواب احوالپرسی آن‌ها ... ادامه مطلب »

شبکه های دوست یابی جنسی

 حتما شما هم بارها و بارها شاهد این صحنه بوده اید .اینكه در جمعی نشسته اید وبا وجود اینكه عده زیادی نشسته اند اما باز هم…. حتما شما هم بارها و بارها شاهد این صحنه بوده اید .اینكه در جمعی نشسته اید وبا وجود اینكه عده زیادی نشسته اند و فرصت خوبی برای صحبت درباره اتفاق های افتاده و مسائل ... ادامه مطلب »