لزوم کسب مجوز استخدام دانشگاه‌ها

لزوم کسب مجوز استخدام دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات علمی، آموزشی و پژوهشی مشمول بند (ب) ماده (۲۰) قانون برنامه پنجم (بخشنامه ۷۹۴۲/۹۳/۲۰۰ مورخ ۱۵/۶/۱۳۹۳ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور)

مشاهده متن کامل بخشنامه در فرمت پی دی اف (pdf)

لزوم کسب مجوز استخدام دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات علمی، آموزشی و پژوهشی مشمول بند (ب) ماده (۲۰) قانون برنامه پنجم (بخشنامه شماره ۷۹۴۲/۹۳/۲۰۰ مورخ ۱۵/۶/۱۳۹۳ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور)

(۱۹)

بخشنامه به دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات علمی، آموزشی و پژوهشی مشمول بند (ب) ماده (۲۰) قانون برنامه پنجم توسعه

به استناد ماده (۵۷) قانون برنامه پنجم توسعه، جذب نیروی انسانی به صورت رسمی یا پیمانی در قوه مجریه با رعایت سقف اعتبارات و مجوزهای استخدامی به ترتیب با تشخیص و تأیید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور و از طریق برگزاری آزمون عمومی امکان‌پذیر است. از آن‌جا که دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات علمی، آموزشی و پژوهشی مشمول بند (ب) ماده (۲۰) قانون برنامه پنجم توسعه در زمره واحدهای زیرمجموعه قوه مجریه می‌باشند، از این رو، هر گونه جذب و استخدام و تبدیل وضعیت نیروی انسانی در واحدهای مذکور، بدون رعایت الزامات قانونی فوق، خلاف حکم صریح ماده (۵۷) قانون برنامه پنجم توسعه بوده و واحدهای مذکور موظفند به منظور استخدام یا تبدیل وضع نیروهای قراردادی قبلاً موافقت و تأیید این معاونت را کسب نمایند.

محمود عسکری‌آزاد- جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور

 

به کانال تلگرام سایت بپیوندید مطالب مارا در کانال ببینید

2 نظر

  1. باعرض سلام .اینجانب 12 سال است در مخابرات در قالب نیروهای شرکتی می باشم دارای مهندسی الکترونیک می باشم اما هنوز ترتیب اثری برای استخدامی بنده داده نشده خواهشمندیم فکری به حال ما شرکتی ها هم کنید عدالت این است که اول کارکنان داخل شرکت استخدام شود نه این که کلی نیرو وارد کنند اما هیچ کدام تامین نشود . با تشکر ازاینکه فکر تحصیل کرده های جامعه هستید.

  2. باعرض سلام .اینجانب 12 سال است در مخابرات در قالب نیروهای شرکتی می باشم دارای مهندسی الکترونیک می باشم اما هنوز ترتیب اثری برای استخدامی بنده داده نشده خواهشمندیم فکری به حال ما شرکتی ها هم کنید عدالت این است که اول کارکنان داخل شرکت استخدام شود نه این که کلی نیرو وارد کنند اما هیچ کدام تامین نشود . با تشکر ازاینکه فکر تحصیل کرده های جامعه هستید.
    پاسخ دادن

    جوابی بنویسید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*