دختران پدری

3231267510052915295

بسیاری از زنان بسیار موفق، دختران پدر محسوب می‌شوند زیرا آنها در جستجوی کسب تایید و قدرت آن اولین الگوی مردانه هستند.

تایید و تحسین مادر آنها چندان مهم تلقی نمی‌شود و این پدر است که زنانگی را تعریف می‌کند و این تعریف، بر جنسیت دختر، توانایی ارتباط با مردان و قابلیت او برای موفق شدن در دنیا اثر می‌گذارد. احساس خوب زن از بلند پرواز بودن، قدرت داشتن، پول در آوردن و داشتن رابطه موفق با یک مرد از رابطه او با پدرش ناشی می‌شود.

روانشناسانی که روی انگیزه‌های افراد مطالعه می‌کنند دریافته‌اند که بسیاری از زنان موفق پدرانی داشته‌اند که استعداد آن ها را پرورش داده و باعث شده‌اند تا از کودکی احساس جذابیت و دوست داشتنی بودن کنند.

ماجوری لوزاف دانشمند علوم اجتماعی به مدت چهار سال روی زنان موفق مطالعه کرد و به این نتیجه رسید که وقتی پدران با دختران خود مانند افراد جالب و شایسته احترام و تشویق رفتار می‌کنند آنها به زنان موفق‌تری بدل می‌شوند.
“احساس” زنانی که چنین رفتاری از جانب پدر خود می‌دیدند این بوده که پرورش استعدادها در آنها باعث به خطر افتادن زنانگی نمی‌شود. این پدران علاقه زیادی به زندگی دختران خود نشان می‌دادند و آنها را تشویق می‌کردند تا به طور فعال به زندگی حرفه‌ای یا علاقمندی‌های خود در زمینه سیاست، ورزش یا هنر توجه نشان دهند.

زنانی که تایید و پذیرش پدر را احساس کرده‌اند، اطمینان دارند که از سوی دنیا پذیرفته خواهند شد. علاوه بر این، آنها رابطه مثبتی با طبیعت مردانه خود برقرار می‌کنند. آنها یک شخصیت مذکر درونی دارند که آنها را همینطور که هستند دوست دارد. شخصیت مذکر درونی یا “آنیموس” مثبت آنها همان مرد حامی و دلرحم است که به نحوی پذیرا و بدون قضاوت از تلاش‌های خلاق آنها حمایت خواهد کرد.

منبع: ژرفای زن بودن
مورین مرداک

به کانال تلگرام سایت بپیوندید مطالب مارا در کانال ببینید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*